ASTRONOMIJA V VRTCU

ASTRONOMIJA V VRTCU – mednarodni projekt ERASMUS+

V projektu  sodeluje  122 otrok ter 21 zaposlenih Vrtca Turnišče, od tega 16 strokovnih delavcev, potrebno pomoč pa bo nudilo 5 tehničnih delavcev ter računovodkinja. V projekt so vključeni  tudi zunanji strokovnjaki s področja jezika in astronomije. Kot partnerski vrtec  z nami sodeluje Dječji vrtić Cvrčak iz Čakovca, enota Stonoga Novo Selo Rok, v katerega je vključenih 46 otrok in 5 strokovnih delavcev.

GLOBALNI CILJ: spoznavanje planeta Zemlja preko lastnih izkušenj in aktivnega učenja do novih spoznanj za kasnejši trajnostni razvoj ter opolnomočenje vseh udeležencev na področju metodologije naravoslovnih vsebin, postopkov, raziskovanja, jezikovnih kompetenc ter socialnih veščin.

CILJI:

• otrok si starosti ustrezno oblikuje predstavo o pojavih na nebu in sončnem sistemu,
  • otrok aktivno sodeluje pri izvajanju preprostih eksperimentov s področja astronomije,
  • otrok si skozi raziskovanje razvija naravoslovno mišljenje, zmožnost zaznavanja in reševanja problemov, postavljanja hipotez, ki jih na podlagi spoznanj ovrže ali potrdi,
  • otrok doživlja in spoznava astronomijo skozi gledališke dejavnosti, ki ga notranje motivirajo,
  • otrok si skozi vsebine razvija ustvarjalno mišljenje,
  • otroci in odrasli navezujemo mednarodne stike, spoznavamo tuji jezik, si razvijamo socialne in komunikacijske veščine ter krepimo digitalno pismenost.
(Skupno 67 obiskov, današnjih obiskov 1)